Honorowy Patronat Marszałka Województwa Podkarpackiego

Marszałek Podkarpacki

Patronat medialny

TVP 3 Rzeszów

Radio Rzeszów

Wspinanie.PL

Imprezy Podróżnicze

NPM - Magazyn Turystyki Górskiej

PortalGórski.pl

Gazeta Bieszczadzka

Ratownictwo Górskie

Organizatorzy

Ustrzyki Dolne
GOPR
Fundacja SOS Na ratunek
Ustrzycki Dom Kultury
15 Przegląd Filmów Górskich

IV Przegląd Filmów Górskich - 2008

Rok 2008 i IV Przegląd, można by powiedzieć „przełomowy”.

Po raz pierwszy impreza trwał dwa dni, uświetniona dodatkowo koncertem „Wolnej Grupy Bukowina” i po raz pierwszy w jej organizacje włączył się Pan Maciej Kałwak i firma AlpinSport.

Prezentowany repertuar filmowy przygotował niezawodny Piotr Snopczyński, zaś goście specjalni to Kinga Baranowska i Marek Kamiński.

Wśród licznej już publiczności widać wiele znanych osób.

Wystawę, tym razem ponownie przygotowali Ewa i Andrzej Bujalscy.

Oto oryginalna notatka prasowa z tej imprezy:

IV Przegląd Filmów Górskich

Po raz kolejny, ale inaczej, gdyż przez 2 dni - 18 i 19 stycznia gościł w Ustrzykach Dolnych.
Organizatorzy: Burmistrz Henryk Sułuja, Dyrektor Ustrzyckiego Domu Kultury Wojciech Szot i Naczelnik Grzegorz Chudzik dołożyli wszelkich starań, by program Przeglądu przyciągnął jak najwięcej widzów, w tym młodzieży wypoczywającej w zimowej stolicy Podkarpacia.
Realizacja tego celu była możliwa dzięki pozyskaniu nowego sponsora w osobie Pana Macieja Kałwaka i firmy LOWA.
Przegląd rozpoczął się od otwarcia przepięknej wystawy Ewy i Andrzeja Bujalskich „Tam gdzie połoniny…”, wspaniale eksponowanej i podziwianej przez gości, wśród których rozpoznaliśmy Pana Bogdana Rzońce – V-ce Marszałka Województwa, Pana Bogdana Pilcha – Prezesa Gaz de France, Pana Krzysztofa Gąsiora – Starostę Powiatu Bieszczadzkiego oraz wielu znamienitych przedstawicieli samorządów lokalnych, przewodników PTTK, ratowników GOPR.
Po uroczystym otwarciu dokonanym przez organizatorów, prelekcję „Ratownictwo górskie w Bieszczadach” z pokazem 2 filmów przedstawił Grzegorz Chudzik. Zainteresowanie i sympatyczny odbiór były miłym akcentem i satysfakcją dla prowadzącego i wszystkich obecnych ratowników GOPR.
Pierwszy dzień Przeglądu zakończył pokaz filmu „Czekając na Joe”. Oglądany z dużego ekranu robi nadal wrażenie mimo znanej treści i przekazu z DVD.
Wrażenie na wszystkich zrobił wspaniały program drugiego dnia, czego dowodem była wypełniona sala.
Na pierwszy ogień Kinga BARANOWSKA – himalaistka młodego pokolenia, zdobywczyni 3 szczytów ośmiotysięcznych. Uroda i wspaniale przygotowana prelekcja zrobiły wrażenie i podziw. Będziemy kibicować Kindze w jej kolejnej wiosennej wyprawie na Dhaulagiri, bieżące informacje na stronie www.kingabaranowska.com
Marka KAMIŃSKIEGO nie trzeba było szczegółowo przedstawiać, zresztą zrobił to sam zaskakując słuchaczy wieloma szczegółami, komentując przeźrocza i filmy, odpowiadając na liczne pytania.
Zarówno Kinga jak i Marek przeprowadzili krótkie quizy nagradzając ich uczestników nagrodami przygotowanymi przez firmę LOWA.
Ostatnim akcentem Przeglądu był występ zespołu „Wolna Grupa Bukowina” – wspaniałe Bukogranie z krainy łagodności, powiew Połonin i wspomnienie Wojtka Bellona przez Leszka Mnicha i Pawła Sikorę, który wręczył pamiątkowy plafon z podziękowaniem za to, że są z nami od wielu lat, tu i teraz… Wspaniały koncert, wspaniałe wrażenia z dwóch dni spędzonych w Ustrzykach Dolnych. Zapraszamy za rok.

GCh
Zdjęcia: UDK
Andrzej Górski

Sponsorzy

Rab

Bieg Rzeźnika

Pijalnia Czekolady

Bieszczader

PZU

LG

Ruthenus

Szkoła Rzemiosła

Drezyny rowerowe

Baltic

Fundacja Radan

Numer ratunkowy w górach

Statystyki stron WWW